Záhradka naša každodenná  •jún 2020•

Napriek situácii v spoločnosti, ktorá je charakteristická rôznymi obmedzeniami a obavami,  do zariadenia DSS v Šintave sa dňom 8.6.2020 postupne začali vracať do bežného každodenného života naši prijímatelia sociálnych služieb.
Uvoľňovanie opatrení  umožnilo návrat klientov najskôr ambulantnej forme a od 15.6.2020 aj týždennej forme pobytu a klienti sa spoločne privítali a začali si po 3 mesiacoch odlúčenia vychutnávať spoločné chvíle. Všetci sme sa radi znova videli a bolo veľa čo rozprávať.
V areáli nášho zariadenia nás privítalo milé prekvapenie, o ktoré sa postaral  náš údržbár a domovník zariadenia. Vyhotovil z materiálov starej besiedky vyvýšený záhon, ku ktorému majú bezbariérový prístup aj imobilní klienti. V ňom sú posadené rôzne bylinky... jedny na čaje, iné ako príchute do pripravovaných jedál.
Pekné počasie nám prialo a skrášlili sme si areál zariadenia prácou v záhradke. Hneď sme sa pustili do práce. Vysadili sme si kvety, o ktoré sa každý deň staráme, aby nám bolo v zariadení dobre, ako doma.
Mgr. Katarína Benková
Inštruktor sociálnej rehabilitácie
    
Späť na: Aktivity 2020 - O nás